تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - بنام سلف علیه سلف ۲

 همانگونه که گذشت وهابی ها با اینکه ادعا دارند تابع سلف هستند و از صحابه تبعیت می کنند ، اما عقایدی که دارند نه تنها در جهت تبعیت از  صحابه نیست  که حتی به تکفیر صحابه نیز می آنجامد . از جمله اعتقادات غلط وهابیان آن است که می گویند اگر کسی از مرده ای بخواهد که با شفیع شدن نزد خدا حاجت او را برآورده سازد ، مشرک شده است. فرق نمی کند آن کس که به او توسل جسته می شود , پیامبر(ص) باشد یا یک میت عادی .

اکنون به این روایات توجه کنید صحابه چگونه بعد از رحلت حضرت نزد قبرش رفته و از او حاجت می خواسته اند .

بیهقی در سنن  و طبرانی در معجم روایت می کند : مردی در زمان عثمان خلیفه سوم , برای حاجت و نیازی که داشت , مرتب نزد او می رفت . اما خلیفه به او بی اعتنایی می کرد و حاجتش را برآورده نمی ساخت. روزی عثمان بن حنیف انصاری (یکی از صحابیان ) را دید و با  او از عثمان شکایت و گلایه کرد. عثمان بن حنیف انصاری به پیر مرد گفت : برو وضو بگیر سپس بیا به مسجد و نماز بگزار , آنگاه بگو "  اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبینا نبی الرحمه یا محمد انی اتوجه بک الی ربک لتقضی حا جتی "

خدایا من از تو درخواست می کنم  و به تو به آبروی پیامبر  مان محمد (ص) رو می آورم . ای محمد ! من بواسطه تو نزد پرورگارت روی می آورم که تا حاجتم را برآورده سازد.

راوی می گوید آن مرد وقتی این نماز را خواند و آن دعا را کرد رفت نزد خلیفه و او حاجتش را برآورده ساخت.

همچنین بیهقی و ابن ابی شیبه به اسناد صحیح نقل کرده که :

مردم در زمان خلافت  عمر دچار قحطی شدند. بلال بن حارث(یکی از اصحاب پیامبر) آمد در مقابل قبر پیامبر(ص) ایستاد  و گفت : یا رسول الله از خدا برای امتت باران بخواه که هلاک شدند. شب حضرت پیامبر(ص) را در خواب دید که حضرت فرمود : باران خواهد آمد.

از این نمونه ها که اصحاب و تابعین آن ها می آمدند و از رسول خدا(ص) بعد از رحلتش درخواست حاجت می کردند و به آبروی رسول خدا (ص) و شفیع قراردادن پیامبر حاجت خود را می خواستند بسیار است.

اما وهابیان که ادعای سلفی گری دارند این کار ها را شرک می دانند. این یعنی که اصحاب پیامبر (ص) هم مشرک بوده اند!
طبقه بندی: عقیدتی ،

تاریخ : یکشنبه 14 بهمن 1386 | 11:02 ق.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند