تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - وهابیان بخوانند

وهابیان بخوانند

 

یکی از القاب امام موسی بن جعفر(ع) ، امام هفتم شیعیان , باب الحوائج است. خطیب بغدادی از علمای اهل سنت درکتاب تاریخ بغداد می نویسد :

روزی پیر زنی که پسرش به ناحق توسط حکومت به اتهام دزدی دستگیر شده بود ، به طرف قبرستان قریش در کاظمین می رفت. از قضا سر راهش با قاضی بغداد سر دچار شد .

قاضی از او پر سید : در این وقت روز کجا می روی ؟

پیر زن جواب داد : شرطه ها پسرم را به ناحق دستگیر و زندانی کرده , می روم از موسی بن جعفر (ع) بخواهم تا پسرم را آزاد کند .

قاضی با پوزخند گفت : ای بابا ! او که خودش هنگامی که زنده بود , در زندان هارون الرشید بود و نمی توانست خودش را از زندان برهاند , حالا که از دنیا رفته در مردگی می تواند پسر تو را از زندان خلاص کند ؟!

با این سخن قاضی دل پیر زن بیشتر شکست . با سرعت هرچه تمام  تر خود را بالای قبر موسی بن جعفر (ع) رساند و گفت :

ای امام عزیز ! ابتدا من می خواستم بیایم از تو بخواهم که نزد خدا شفاعت کنی تا پسرم آزاد شود . اما اکنون با این سخنان قاضی خیلی دلم شکسته از تو  می  خواهم از حیثیت خودت دفاع کنی و به قاضی ثابت کنی آنگونه نیست که او فکر می کند.

خلاصه پیر زن لحظه ای با حرارت تمام با موسی بن جعفر درد دل و گفتگو کرد. آنگاه برگشت شهر بغداد. وقتی به شهر رسید , ناگهان مشاهده کرد شرطه ها پسر او را رها کرده و پسر قاضی را دست بسته به طرف زندان می  برند .

خطیب بغدادی می گوید : ماجرای پیر زن به همه شهر پیچید . بدین جهت بود که موسی بن جعفر به باب الحوائج مشهو ر شد.
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : جمعه 26 بهمن 1386 | 08:02 ق.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند