تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - وحدت اسلامی و موانع

وحدت اسلامی  و موانع  آن

یکی از امور لازم  برای جهان اسلام بویژه در شرایط کنونی , وحدت مسلمانان است. این امر با اینکه از چیز هایی است که عقل هم ضرورت آن را درک و تأکید می کند  , در قرآن و سنت پیامبر(ص) نیز مورد سفارش اکید قرار گرفته است.

خداوند متعال می فرماید : واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا

همگی به ریسمان الهی(قرآن) چنگ بزنید و متفرق نشوید.

و لا تنازعوا فتفشلوا و تذهب ریحکم

باهم نزاع نکنید که در نتیجه سست و ضعیف بشوید و هیبت و هیمنه شما از بین برود .

یا اینکه می فرماید : انما المومنون اخوه فاصلحوا بین اخویکم

همانا مومنان برادران همند و بنابر این میان برادران خود صلح ایجاد کنید .

رسول اکرم حضرت محمد (ص) می فرماید :

المسلم اخوا المسلم لا یظلمه  و لا یکذبه و  لا یخذله و لا یحقره . بحَِسْب امریءٍ من الشر  أن یحقر اخاه المسلم . کل المسلم علی المسلم حرام دمه و ماله و  عِرضه .

مسلمان برادر مسلمان است . نه بر او ستم  می کند , نه به وی دروغ می گوید ، نه از یاری او خود داری می  کند و نه او را خوار می انگارد. برای آدمی بس مایه شر است که برادر مسلمان خود را تحقیر کند. تمامت وجود مسلمان ، خون او ، مال او ، و ناموس او بر دیگر  مسلمانان حرام است.

            امروز با اینکه مسلمانان یک چهارم جمعیت جهان را تشکیل می دهد و بیشترین و عظیم ترین ثروت جهان را در اختیار دارند و در بهترین نقاط جهان استقرار دارند , اما می بینیم ضعیف ترین کشورهای جهان هم مسلمانان است. دشمنان بر آن ها چیره و تسلط دارند و آنان در کوچکترین امور مسلمانان دخالت می کنند و برای شان شاخ و شانه می کشند و مسلمانان قادر نیست جواب آن ها را بگوید . اگر یک دزد در کشورهای اسلامی دستگیر شود و مطابق شریعت اسلامی دستش قطع گردد ، کشورهای مسیحی دخالت می کنند و آن کشور را تنبیه می کنند ! اگر یکی از کشورهای اسلامی بخواهد به یک موفقیت علمی دست یابد یا از انرژی صلح آمیز هسته ای برخوردار گردد ، می بینیم آن کشورها برای شان هزاران مانع درست کرده و آن کشور را تحریم  و تهدید می کنند. در حالیکه  خود شان سلاح های هسته ای را هر روز نوبه نو می کنند ، و اسرائیل که حتی سلاح هسته ای دارد و به هیچ قانون بین المللی پایبند نیست ، محکوم نمی کنند  و تحریم نمی کنند هیچ که کمک می کنند تا سلاح های  اتمی بیشتر بسازد.  از همه مهمتر بخشهایی از پیکر مملکت اسلامی از آن جدا شده و مسلمانان با آن همه جمعیت و قدرت بالقوه قادر نیستند , آن را باز پس بگیرند.

         دلیل این همه خواری و ذبونی جز تفرقه و اختلاف آنان نیست. امروز با اینکه کشورها به طرف اتحاد پیش می روند تا قدرت اقتصادی و نظامی و ... خود را هرچه بالا و بالا تر ببرند و در این مسیر تمامی اختلافات جزئی و تاریخی خود  را کنار می گذارند ، اما مسلمانان هنوز در اختلافات جزئی خود غرقند و بجای دشمن مشترک همدیگر را بزرگترین دشمن خود می پندارند .

به این جمله زرقاوی که یکی دو ماه قبل از کشته شدنش طی اعلامیه ای که از شبکه الجزیره پخش شد ، توجه کنید :

امروز  خطر اصلی نه صلیبی ها که شیعیان هستند چرا که صلیبی ها روزی از عراق خواهند رفت اما رافضیان ماندنی هستند؟!

این جمله مشت نمونه  خروار است . بسیاری از کشورهای عربی با اینکه اسرائیل بیخ گوش شان است و یک کشور اسلامی و عربی را اشغال کرده و هر روز تعدادی از مسلمانان را به قتل می رسانند ، ایران را خطر اصلی برای خود می دانند. یکی از روز نامه های استرالیا نوشته بود : هنگامی که هیئتی از فلسطین به عربستان رفت تا از آنان یاری بخواهد که به آنان کمک پولی کنند , عربستانی ها به آنان گفت : اسرائیل را فراموش کنید که  امروز خطر اصلی شیعه است !!

اگر این افکار کوته بینانه ادامه پیدا کند , نتیجه آن این خواهد بود که مسلمانان همیشه  مانند گذشته به هم مشغول خواهد بود و دود این تفرقه و اختلاف به چشم مسلمانان خواهد رفت که هرروز بیش از دیروز تضعیف خواهد گردید و دشمنان هر طوری بخواهند بر آنان سوار شده و اعمال قدرت کنند با اینکه خداوند فرمود : لن یجعل الله للکافرین علی  المومنین سبیلا , .

منافع این اختلاف نصیب دشمنان اسلام که  نه شیعه را می خواهند و نه سنی را و می خواهند به کلی اسلام را از صفحه روز گار محو کنند . آنان خشم و کینه عجیبی از اسلام دارند که گاه گاه در قالب کاریکاتور هایی از رسول خدا حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) بروز می  کند . و تاکنون نیز صد ها سال است از این اختلاف سود برده و منافع نامشروع خود را از آن تأمین کرده اند.

در پست آینده انشاء الله عوامل اختلاف مسلمانان را بررسی خواهم نمود
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : دوشنبه 18 تیر 1386 | 05:07 ق.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند