تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - بیانات حضرت آیت الله خامنه ای در خصوص حرام بودن توهین به مقدسات اهل سنت

بیانات مقام معظم رهبری در چند سال اخیر راجع به عدم توهین به اهل سنت

سیاست > رهبری  - مقام معظم رهبری با صدور فتوایی توهین به عایشه همسر پیامبر اسلام و هر یک از نمادهای اسلامی اهل تسنن را حرام اعلام کردند.

در جدول زیر اهم بیانات معظم له در خصوص عدم اهانت به مقدسات اهل سنت را از نظر می گذرانید:

 

اهم بیانات

بیانات در جمع

تاریخ

حاجى‌اى که در مسجدالحرام یا مسجدالنبى، یا در بقیع، یا در زیارت شهداى احد و امثال اینها - در منا، در عرفات - رفتارش رفتار انسان مؤدب به آداب اسلامى است؛ رفتار انسانى است که مرباى به تربیت قرآنى است؛ اهل خشوع است، اهل تواضع است، اهل محبت است، اهل اهانت به این و آن نیست، اهل جمع است، نه اهل تفرقه.

بیانات در دیدار کارگزاران و دست‌اندرکاران حج‌

4 آبان 88

خط قرمز از نظر نظام اسلامى و از نظر ما، عبارت است از اهانت به مقدسات یکدیگر. آن کسانى که نادانسته، از روى غفلت، گاهى از روى تعصبهاى کور و بیجا، چه سنى و چه شیعه، به مقدسات یکدیگر توهین میکنند، نمیفهمند چه میکنند. بهترین وسیله براى دشمن همین‌ها هستند؛ بهترین ابزار در دست دشمن همین‌ها هستند؛ این خط قرمز است

بیانات در دیدار مردم سقز

29 اردیبهشت 88

هم عالم شیعه، هم عالم سنى، باید این را بفهمند؛ این را درک کنند. بدیهى است دو تا مذهب در برخى از اصول، در برخى از فروع با هم اختلاف دارند؛ البته در بسیارى هم با هم اتحاد دارند. اما اختلاف به معناى دشمنى نیست.

بیانات در دیدار روحانیون و طلاب تشیع و تسنن کردستان‏

23 اردیبهشت 88

خیلى از این مردم بیچاره‏ى بى‏خبرِ سلفى و وهّابى که بوسیله‏ى دلارهاى نفتى تغذیه می‌شوند تا بروند در اینجا و آنجا عملهاى تروریستى انجام بدهند - در عراق یکجور، در افغانستان یکجور، در پاکستان یکجور، در نقاط دیگر یکجور - نمیدانند که مزدور دشمنند. آن مرد شیعى هم که می‌رود به مقدسات اهل سنت اهانت میکند و دشنام میدهد، او هم مزدور دشمن است، ولو نداند که چه میکند.

بیانات در جمع مردم استان کردستان‏ در میدان آزادى سنندج‏

22 اردیبهشت 88

باید برویم به سمت وحدت. امروز دنیاى اسلام محتاج وحدت است. عوامل تفرقه هم وجود دارد؛ باید بر آن عوامل فائق آمد؛ باید بر آن عوامل پیروز شد.

بیانات در سالروز ولادت حضرت پیامبر اعظم (ص)

25 اسفند 87

اینکه در دنیاى تشیع علیه برادران اهل سنت، در دنیاى تسنن علیه برادران شیعه کتاب بنویسند، تهمت بزنند، بدگویى کنند، این نه هیچ شیعه‌اى را سنى خواهد کرد، نه هیچ سنى‌اى را شیعه خواهد کرد. آن کسانى که مایلند همه‌ى مردم دنیاى اسلام به محبت اهل‌بیت و ولایت اهل‌بیت بگروند، بدانند با دعوا راه انداختن و با اهانت کردن و با دشمنى کردن هیچ کس را نمی‌توان شیعه کرد و به ولایت اهل‌بیت متوجه کرد. دعوا ایجاد کردن جز بَغضاء و جدائى و دشمنى هیچ اثر دیگرى ندارد و این بغضاء‌ و دشمنى و جدائى همان چیزى است که امروز آمریکا می‌خواهد، صهیونیست‌ها می‌خواهند و دارند براى آن تلاش می‌کنند.

دیدار هزاران نفر از قشرهاى مختلف مردم به مناسبت عید سعید غدیر خم‏

27 آذر 87

بدگویی و عیبجویی و فحاشی و شمشیر بر روی هم کشیدن، کمک کردن به دشمنان اسلام است که هم دشمن شیعه و هم دشمن سنی هستند. ما این را به عنوان پرچم وحدت اسلامی در انقلاب اسلامی بلند کردیم. ملت ایران این را می‌خواهد، این را می‌گوید.

بیانات رهبر معظم انقلاب در اجتماع بزرگ زائران و مجاوران حرم مطهر رضوى‏

1 فروردین 87

شما از این طرف مراقب باشید؛ بدانید تحریک عواطف مذهبى برادران اهل سنت کار بسیار خطا و گناه است؛ این را به عنوان یک اصل بپذیرید. یک نقاط اختلافى وجود دارد. تکیه‏ى بر روى این نقاط، شعله‏ور کردن آتش تعصبات در این نقاط اختلاف، این درست همان چیزى است که امروز سازمانهاى جاسوسى امریکا و اسرائیل دنبالش هستند؛ این همان‏چیزى است که آنها میخواهند.

‏بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار با کارگزاران فرهنگى و اجرائى حج‏

23 آبان 86

در حج افراد مأمورى هستند که اصلاً مأموریتشان همین است که یک بهانه‏ى کوچکى از یک شیعه‏اى پیدا کنند، جنجال راه بیندازند، تکثیر کنند، فحش بدهند، اهانت کنند و دعوا راه بیندازند. اگر هم خبر نداشتیم، تحلیل هم این را نشان مى‏داد؛ دلیلى نداشت که دشمنان وحدت اسلامى از این فرصت و امکان عظیم حج براى این مقصود استفاده نکنند؛ خبر هم داریم که چرا، افرادى را هم براى این کار اجیر مى‏کنند. مراقب باشید در این دام نیفتید. ایرانى چه شیعه‏اش و چه سنى‏اش، مراقب باشد در این دام نیفتد.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار کارگزاران سازمان حج و زیارت‏

1 آذر 85

 تاریخ : دوشنبه 26 مهر 1389 | 02:08 ب.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند