تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - شبکه ای بنام اهل بیت

 

شبکه ای بنام اهل بیت(ع) امروز ها روی آنتن است که متاسفانه کاملا مخالف تعالیم و سیره اهل بیت و ائمه شیعه (ع) عمل می کند. این شبکه که با مدیریت یک روحانی آمریکایی بنام اللهیاری اداره می شود ، برخلاف آموزه های ائمه (ع) که از ایجاد تنش در میان مسلمانان منع می کردند و شیعیان را به آمیزش و همجوشی با اهل سنت توصیه می نمودند ، اقدام به ایجاد تنش و  بر هم زدن روابط شیعیان با اهل سنت می کند . این همان کاری است که خواسته آمریکا ، اسرائیل و وهابیت است.

هرچند اللهیاری نقطه قوت هایی هم دارد که از آنجمله تسلط او به  منابع اهل سنت است و با استفاده از منابع  معتبر اهل سنت ، از عقاید شیعه دفاع می کند ، اما لحن او آنچنان تند است که حتی برای شیعیان نیز سنگینی می کند چه رسد برای اهل سنت. در حالی که خداوند به پیامبرش در دعوت مردم به سوی راه حق و حقیقت یعنی راه خدا ، دستور جدال احسن داده و فرموده : " ادْعُ إِلى‏ سَبیلِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَةِ وَ الْمَوْعِظَةِ الْحَسَنَةِ وَ جادِلْهُمْ بِالَّتی‏ هِیَ أَحْسَنُ إِنَّ رَبَّكَ هُوَ أَعْلَمُ بِمَنْ ضَلَّ عَنْ سَبیلِهِ وَ هُوَ أَعْلَمُ بِالْمُهْتَدینَ (نحل/125). و به حضرت موسی و هارون وقتی آنان را بسوی فرعون می فرستد ، می فرماید : فَقُولا لَهُ قَوْلاً لَیِّناً لَعَلَّهُ یَتَذَكَّرُ أَوْ یَخْشى‏ (طه/‏44)

اگر آقای اللهیاری قصد هدایت دارد ، باید به مخالفان و اعتقادات و مقدسات شان احترام بگذارد تا کلامش تأثیر داشته باشد و موجبات هدایت آنان را فراهم آورد و اگر خود را شیعه علی(ع) و ائمه(ع) می داند نیز باید از درشتگویی و توهین خود  داری کند. امام علی(ع) وقتی به جنگ صفین می رفت ، دوتن از شیعیان مخلص حضرت شروع کردند به دشنام گویی و لعن فرستادن به شامیان و رهبران شان. حضرت آن ها را از این کار منع نمود. آن دو نزد حضرت آمده پرسیدند : مگر ما بر حق نیستیم و آنان بر باطل نیستند؟ حضرت فرمود : بلی . پرسیدند : پس چرا ما را از  لعن و دشنام آنان منع می کنی؟ حضرت فرمودند :

كرهت لكم أن تكونوا لعانین شتامین تشتمون و تتبرءون و لكن لو وصفتم مساوئ أعمالهم فقلتم من سیرتهم كذا و كذا و من أعمالهم كذا و كذا كان أصوب فی القول و أبلغ فی العذر و قلتم مكان لعنكم إیاهم و براءتكم منهم اللهم احقن دماءهم و دماءنا و أصلح ذات بینهم و بیننا و اهدهم من ضلالتهم حتى یعرف الحق منهم من جهله و یرعوی عن الغی و العدوان منهم من لهج به لكان أحب إلی و خیرا لكم فقالا یا أمیر المؤمنین نقبل عظتك و نتأدب بأدبك (شرح‏نهج‏البلاغة     3     181    خروج علی لحرب معاویة و ما دار بینه)

«من دوست ندارم كه شما از ناسزاگویان باشید، امّا اگر كارهاى آنان را بر شمرده، حالات آنها را به خاطر مى‏آوردید به درستى نزدیكتر و براى اتمام حجت شما بلیغتر و رساتر بود، و (حق این بود) كه به جاى ناسزا به آنها مى‏گفتید: خدایا خون ما و ایشان را از ریختن حفظ فرما، و امر میان ما و آنها را اصلاح كن، و آنان را از گمراهى نجات ده، تا هر آن كس كه نسبت به حق، ناآگاه است، آن را بشناسد و آن كه حریص به گمراهى و ستیز با حق است از آن برگردد.»

امام صادق(ع) به علی بن مسکان که یکی از یاران مخلص و تند حضرت بود ، فرمود : ترا چنان می بینم که اگر ببینی کسی به علی(ع) دشنام می دهد ، اگر بتوانی بینی طرف را بخوری ، این کار را خواهی کرد(یعنی روحیه ات اینگونه است) . ابن مسکان عرض کرد : بلی من همین طورم که شما می فرمایی . حضرت فرمود : این کار را نکن. بخدا گاهی من می شنوم که کسی به حضرت علی(ع) دشنام می دهد در حالیکه بین من و او تنها یک ستون فاصله است. من خود را کنار آن ستون مخفی می کنم و نماز می گذارم. وقتی از نماز فارغ شدم ، از کنار آن شخص می گذرم و بر او سلام می کنم و با او دست می  دهم

(فلا تفعل فو الله لربما سمعت من یشتم علیا و ما بینی و بینه إلا أسطوانة فاستتر بها فإذا فرغت من صلاتی فأمر به فأسلم علیه و أصافحه (المحاسن     1     259    32- باب الإغضاء و المداراة )

از نظر امام صادق(ع) وحدت و رابطه سالم میان مسلمانان آنقدر اهمیت دارد که برای آن باید از دشنام دهنده علی(ع) نیز گذشت و با او مصافحه کرد.

آن حضرت وقتی دوستی امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) جرم محسوب می شد ، برای اینکه اظهار محبت به آنان باعث تنش میان مسلمانان نشود ، شیعیان را سفارش می کرد ، با مردم بجوشند و از آن ها فاصله نگیرند حتی اگر این کار به قیمت پنهان کردن محبت به علی (ع) و فاطمه و اهل بیت باشد.

ِّ عَنْ جَعْفَرِ بْنِ بَشِیرٍ عَنْ عَنْبَسَةَ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ سَمِعْتُهُ یَقُولُ خَالِطُوا النَّاسَ فَإِنَّهُ إِنْ لَمْ یَنْفَعْكُمْ حُبُّ عَلِیٍّ وَ فَاطِمَةَ ع فِی السِّرِّ لَمْ یَنْفَعْكُمْ فِی الْعَلَانِیَةِ (الكافی     8     159    حدیث الناس یوم القیامة )

عنبسه از امام صادق(ع) نقل می کند که از آن حضرت شنیدم که فرمود : با مردم(عامه/ اهل سنت) بجوشید ؛ چرا که اگر محبت علی(ع) در نهان برای شما سودی نداشته باشد ، در آشکار نیز سودی نخواهد داشت.

روایات زیادی از آن حضرت در مورد همجوشی با مسلمانان و نماز گزاردن در پشت سر و در مساجد ایشان و پرهیز از ایجاد تنش با آنان وارد شده است.

اگر آقای اللهیاری خود را شیعه علی(ع) و امام صادق(ع) می داند ، باید از ایجاد تنش و اختلاف بین شیعه و اهل سنت پرهیز کند ، چرا که ائمه (ع) از این کار او طبق سیره و روایات ایشان ، راضی نیستند و اگر این کار را برای هدایت مردم انجام می دهد که همچنانکه اشاره شد ، راه هدایت مردم تنها گفتار نرم و منطقی بدور  از هرگونه توهین و ناسزاگویی است و اگر برای خوش خدمتی به آمریکا ، وهابیت واسرائیل این کار را می کند ، ما به او می گوییم : از خدا بترس و به فکر قیامتت باش.

اما سخنی با برادران اهل سنت !

برادران ! این شبکه مورد تأیید شیعیان نیست و آن ها از اللهیاری و شبکه اختلاف انگیزش بیزارند. چنانکه علمای بزرگی همچون آیت الله العظمی محسنی قندهاری ، آیت الله العظمی محقق کابلی و شورای علمای اهل تشیع افغانستان ، این مرد را محکوم و از کار این شبکه که منسوب به اهلبیت(ع) است بیزاری جسته اند و دفاتر آن در ایران پس از بارها اخطار ، بسته شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
طبقه بندی: اخلاقی ،

تاریخ : جمعه 23 اردیبهشت 1390 | 12:33 ق.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند