تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - عربستان سعودی و سد عن سبیل الله

 

 

در این روز ها حجاج و زایران بیت الله الحرام به خانه های خود باز می گردند و شهر ها و کوچه های شهر قم و بالطبع تمام شهرها و دهات ایران پر از پارچه نوشته هایی است که آمدن حاجی را تبریک می گویند. در سال های گذشته مهاجران و افراد غیر ایرانی مقیم قم بویژه افغانستانی ها و عراقی ها نیز در این مواقع از حج باز می گشتند و دوستان و آشنایان به زیارت حاجی می شتافتند ؛ اما امسال هیچ خارجی مقیم ایران نتوانسته به حج برود ؛ چون عربستان سعودی که خود را متولی بیت الله الحرام می داند و پادشاه آن که عنوان خادم الحرمین الشریفین بر خود گذاشته ، به حاجیان خارجی مقیم ایران ویزا صادر نکرد.

این عمل سعودی ها از مصادیق بارز "صد عن سییل الله " است که در  قرآن بیش از 20 بار مورد اشاره قرار گرفته و گناهی نابخشودنی به حساب آمده است.

خداوند متعال در سوره حج می فرماید :

إِنَّ الَّذینَ كَفَرُوا وَ یَصُدُّونَ عَنْ سَبیلِ اللَّهِ وَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ الَّذی جَعَلْناهُ لِلنَّاسِ سَواءً الْعاكِفُ فیهِ وَ الْبادِ وَ مَنْ یُرِدْ فیهِ بِإِلْحادٍ بِظُلْمٍ نُذِقْهُ مِنْ عَذابٍ أَلیمٍ (حج :25)

آنهایى را كه كافر شدند و مردم را از راه خدا و مسجد الحرام- كه براى مردم چه مقیم و چه غریب یكسان است- بازمى‏دارند و نیز هر كه را در آنجا قصد كجروى یا ستمكارى داشته باشد، عذاب دردآور مى‏چشانیم.

در سوره هود می فرماید :

  الَّذینَ یَصُدُّونَ عَنْ سَبیلِ اللَّهِ وَ یَبْغُونَها عِوَجاً وَ هُمْ بِالْآخِرَةِ هُمْ كافِرُونَ (هود : 19)

آنان كه مردم را از راه خدا بازمى‏دارند و راه خدا را منحرف مى‏خواهند و به آخرت ایمان ندارندَ

 تاریخ : شنبه 28 آبان 1390 | 07:55 ق.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند