تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - وحدت اسلامی و موانع
اردیبهشت ۱۳۸۶

از دیگر عوامل اختلاف میان مسلمانان که بویژه امروز از مهم ترین عوامل نیز می باشد ، تفرقه افکنی دشمنان اسلام است. امروز دشمنان اسلام به انحای مختلف می کوشند اختلافات شیعه و سنی را دامن بزنند و آن را زنده نگه دارند. از این جهت حوادثی را که هرکدام از سنی و شیعه علیه هم انجام می دهند ، بصورت گسترده پوشش می دهند تا اختلافات مسلمانان را تشدید کنند.

       هنگامی که اسرائیل در جنگ 33 روزه علیه حزب الله لبنان شکست  خورد , هنری کسینجر  یکی از طراحان و سیاست گذاران آمریکا به دولت های غربی بویژه آمریکا توصیه کرد، روی اختلاف شیعه و سنی سرمایه گذاری و کار کنند که تنها در این صورت است که خطر مسلمانان نسبت به غربی ها کاهش خواهد یافت. از آن به بعد این مسأله از سوی رسانه های غربی و مقامات آنان  با شدت بیشتری دنبال می  شود به حدی که چندین مقام غربی و اسرائیلی به جهان اهل سنت ، خطر شیعه را گوشزد نموده اند!! و حتی مقامات اسرائیلی پا را از این هم فرا تر نهاده و اعلام کرده است : کشورهای سنی و اسرائیل باید باهم متحد شوند و با خطر شیعه ! مقابله کنند .

     یکی از این هشدار ها و دلسوزی ها همین هفته گذشته ، شیمون پرز معاون نخست وزیر اسرائیل انجام داد . وی با خطرناک خواندن نفوذ شیعه در کشورهای عربی ، آن را مایه نگرانی رژیم های عرب خواند. شیمون پرز با اشاره به نگرانی ها در میان دولت های سنی عرب در مورد خیزش اکثریت شیعه عراق و برنامه هسته ای ایران گفت : رژیم های عرب نسبت به رشد شیعه در خاورمیانه به شدت نگران هستند !!!  پرز همچنین در این سخنرانی خواستار تشکیل یک جبهه متحد در مقابل ایران هسته ای در آینده شد.

        فرانسوا توال یکی از نویسندگان فرانسوی نیز به قصد ایجاد اختلاف میان مسلمانان و تحریک اهل سنت علیه شیعه ، کتابی  نوشته است بنام " ژئوپلتیک شیعه " که در آن سعی کرده تا طوری شیعه را ترسیم کند که اهل سنت از خطر شیعه بهراسند. از این جهت نقشه های که کشیده ، شیعیان را در مناطق حساس خاورمیانه و در مناطق نفت خیز نشان دهد . آنهم بگونه  ای طراحی کرده که همه مناطق شیعه نشین هم حول محور ایران نشان داده شده است. از جمله هزاره جات افغانستان را در غرب آن کشور  و شرق ایران در نقشه خود نشان داده است  در صورتی که هزاره جات در مرکز افغانستان است و نه در غرب آن و مجاور مرز  ایران و میان مناطق شیعه نشین هزاره جات و ایران چندین ولایت فاصله است !!! علاوه بر آن در این کتاب از کلمات و تعابیر تحریک آمیز بصورت فراوان استفاده شده است . مثلا از خلیج فارس به خلیج شیعی و ...

           نیز بی جهت نیست که سازمان سیا(C. I.A) با اینکه برای چند دین یک دفتر تحقیقاتی ایجاد کرده است  , برای اسلام بصورت جدا و برای شیعه یک دفتر تحقیقاتی جدا گانه تأسیس و ایجاد نموده که در باره آن کارشناسان شان تحقیق کنند . کارشناسان سیا وقتی تحقیق می  کنند ، معلوم است که چه را تحقیق می  کنند . آنان می  خواهند نقاط ضعف و قوت و راه های نفوذ و ایجاد رخنه را پیدا کنند . این امر نیز نشان می دهد آنان از میان ادیان از اسلام  بیشتر می ترسد و از میان مسلمانان از شیعه ترس بیشتری دارد .
طبقه بندی: عمومی،

تاریخ : دوشنبه 18 تیر 1386 | 06:07 ق.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند