تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - آمار تکان دهنده از افزایش زنا و فرزندان زنا زاده در مراکش

العربیه: روزانه 100 کودک بی هویت در مغرب به دنی

«عایشه الشنا» از فعالان حقوقی و رییس سازمان همبستگی زنان مغرب، زنگ خطر را در مورد وضعیت مادران بی شوهر و فرزندان مجهول النسب در مغرب به صدا در آورده و افزود: روزانه 100 کودک در این کشور در خارج از چارچوب ازدواج متولد می شوند.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، الشنا در ادامه خاطر نشان کرد: در فاصله ی سال های 2003 تا 2009 بیش از نیم میلیون کودک مغربی از پدر و مادرانی به دنیا آمدند که با یکدیگر ازدواج نکرده اند.

وی همچنین افزود: بیش از 200 هزار کودک از مادرانی متولد شده اند که شوهران شان را از دست داده اند و به آنها تجاوز شده بود، همچنین روزانه 100 کودک بدون هیچ گونه رابطه ی زوجیت حلال متولد می شوند که 24 تن از آنها روزانه در خیابان ها رها می شوند.

وی در ادامه از افزایش 50 درصدی چنین کودکانی در 20 سال آینده هشدار دارد و افزود: در صورتی که مسوولین مغربی در این امر دخالت نکنند و ماده ی 446 قوانین جزایی کشور را اصلاح نکنند شاهد مشکلاتی بزرگی خواهیم بود.

الشنا با اشاره به این که یک زن بیوه برای آغاز دوباره ی زندگی دوباره و برخورداری از حمایت های روانی،  3 سال در موسسات حمایت از زنان به سر خواهد برد که هزینه ی روزانه ی آن به 4000 درهم می رسد، افزود: باید سازمان های حمایت از زنان و کودکان را فعال کرد و بودجه ی آنها را افزایش داد.

وی با اشاره به ماده ی 446  قانون جزایی که کودک متولد شده خارج از قانون ازدواج را زنازاده معرفی می کند افزود: کودکانی از این دست که در خیابان ها رها می شوند باید در مراکز کودکان نگهداری شوند و هزینه ی نگهداری آنها به مدت 20 سال ماهانه 300 تا 400 دلار خواهد بود که دولت باید آن را تامین کند.

بر اساس گزارش پایگاه العربیه، چنین آمارهایی، فعال حقوقی را بر آن داشت تا با وزارت دادگستری مذاکره کرده و ضمن اصلاح ماده ی قانونی، ذیل آن قید شود «درصورتی که آزمایش های دی ان ای رابطه ی پدر و فرزندی را اثبات نماید کودک به پدرش ملحق شود».


 

 به نظر شما این مسأله نتیجه منع و تحریم ازدواج موقت یا متعه نیست؟ خداوند متعه را حلال کرد تا مردم به این بلا نیفتند اما اهل سنت بخاطر گل روی خلیفه دوم عمر ، حلال خدا را حرام می شمارند و این مسائل هم از پیامد های آن است. حضرت علی (ع) فرمود: اگر عمر ازدواج موقت را منع نمی کرد ، جز افراد شقی زنا نمی کرد
طبقه بندی: فقهی ،

تاریخ : پنجشنبه 6 مهر 1391 | 12:27 ب.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند