تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - ما را بکشید ما مشرکیم

بسم الله الرحمن الرحیم

ما را بکشید ما مشرکیم

در سالیان اخیر ، وهابی ها و تکفیری ها شمشیر را از رو بسته و هر روز در جای جای دنیا در کشورهایی همچون: عراق ، لبنان ، پاکستان ، سوریه ، افغانستان و ... شیعیان را با انفجار بمب و انتحار و سر بریدن ، به قتل می رسانند. وهابی ها که اسلام را در انحصار خود می دانند و انگار که خودشان پیامبر اند ، حتی به زنان و کودکان رحم نمی کنند. القاعده و وهابی های تکفیری که در تمام عمر خود حتی یک بار هم که شده یک عملیات علیه اسرائیل و منافع یهودی انجام نداده ، هزاران عملیات انتحاری و انفجاری را به هدف کشتار مسلمانان شیعه به انجام رسانده اند.

وهابی ها و تکفیری ها که تنها خود را مسلمان می خوانند ، شیعیان را کافر و مشرک می پندارند. از این رو کشتن شیعیان را برای خود جهاد و مرگ در راه کشتار شیعیان را شهادت تصور می کنند. این امر ، چیز عجیبی نیست و تازگی هم ندارد. رهبران ما را هم خوارج و بنی امیه مشرک و کافر می دانستند و جنگ با ائمه ما را برای خود ، جهاد تصور می کردند.

طبری در تاریخ خود آورده است: وقتی علی(ع) با لشکریانش از صفین برگشتند ، علی(ع) وارد کوفه شد ؛ اما عده ای به حرورا رفتند و آنجا اردو زدند. حضرت علی(ع) عبد الله ابن عباس را نزد آن ها فرستاد تا قانع شان کند ، برگردند ؛ اما کاری از پیش نبرد ، آنگاه خود حضرت علی(ع) رفت و آنها را قانع کرد برگردند. یک روز که حضرت علی(ع) در مسجد بود ، مردی نزد آن حضرت آمد و گفت: مردم(منظور خوارج بود) می گویند که تو از کفرت برگشته ای!( فأتاه رجل فقال: ان الناس قد تحدثوا انك رجعت لهم عن كفرك.)

حضرت علی(ع) بعد از نماز ظهر برای مردم خطابه خواند و خوارج را مورد شماتت قرار داد. خوارج از گوشه های مسجد بلند شدند و شعار "لا حکم الا الله " سر دادند و برخی از آن ها در حالیکه انگشتانش را در گوشش فرو کرده بود فریاد می زدند: " ولقد اوحى إلیك و الى الذین من قبلك لئن اشركت لیحبطن عملك و لتكونن من الخاسرین" [1]

به راستی منظور آن ها از  خواندن این آیه از قرآن که "لئن اشرکت لیحبطن عملک" چه بود؟ در واقع آن ها با این آیه به حضرت علی(ع) می گفتند: ای علی! هرچند تو در اسلام سابقه زیادی داری و در کنار پیامبر(ص) با مشرکین زیاد جهاد کرده ای ؛ اما چون مشرک شده ای و کافر گشته ای ، تمام آن اعمالت نابود شده است.

پس آن ها نخستین رهبر و امام  ما شیعیان یعنی امیر المؤمنین علی (ع) را مشرک و کافر می دانستند و دست آخر هم یکی از خوارج بنام عبد الرحمن بن ملجم مرادی ، آن حضرت را در مسجد به شهادت رساند.

بعد از شهادت امام علی(ع) ، مدتی امام حسن(ع) ، حکومت را به دست گرفت و معاویه بن ابی سفیان , از شام به عراق حمله کرد تا حکومت را از آن حضرت بگیرد. زمانی که امام حسن(ع) به ساباط مداین رفته بود تا برای جنگ با معاویه نیرو جذب کند، یکی از خوارج به آن حضرت حمله کرد و فریاد زد: " اشرکت یا حسن کما اشرک ابوک من قبل[2]" ؛ ای حسن ! تو مشرکی همانگونه که پیش از این پدرت هم مشرک شده بود!

بنی امیه هم، جنگ با امامان شیعه را جهاد می دانستند. عمر بن سعد فرمانده یزید بن معاویه وقتی در کربلا فرمان حمله را به کاروان سومین امام شیعه ، حسین بن علی(ع) صادر کرد ، اعلام کرد: " یا خیل الله ارکبی و ابشری"[3] ؛ یعنی ای لشکر خدا سوار شوید و به بهشت بشارت تان باد!

وقتی رهبران ما ، امامانی همچون امام علی(ع) ، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) کافر باشند و خوارج و بنی امیه مجاهد باشند ، معلوم است که شیعیان علی(ع) و شیعیان امام حسن(ع) و شیعیان امام حسین(ع) کافر و مشرک اند. اگر خوارج و بنی امیه رهبران ما را می کشتند و خیال می کردند با این کار به بهشت می روند، پیروان آن ها یعنی وهابی ها و تکفیری ها هم امروز می خواهند با کشتن پیروان امام علی(ع) و فرزندانش خیال می کنند به بهشت می روند!

خوارج وقتی امام علی(ع) را تکفیر می کردند، از آیه قرآن استفاده می کردند. امروز وهابی ها هم برای تکفیر شیعیان از آیات قرآن استفاده می کنند.

پس اگر امروز شیعیان کافر و مشرکند، عجیب نیست ؛ زیرا امامان و رهبران شان هم مشرک بودند.

نکته جالب در تشابه وهابیت با خوارج ، غیر از قساوت و کج فهمی ، تعامل هردو با کفار است. هم وهابی ها و هم خوارج هردو به کفار کار ندارند و تنها مسلمانان را می کشند. وهابی ها امروز همچنان که گفته شد اسرائیل و یهودیان و صلیبی ها را که دشمنان اصلی اسلام اند ، رها کرده مسلمانان شیعه را مشرک خوانده می کشند ، خوارج هم اینگونه بودند.

علی بن نایف الشحود از علمای اهل سنت در کتاب المفصل نوشته است: وَهُمْ أَوَّلُ مَنْ كَفَّرَ أَهْلَ الْقِبْلَةِ بِالذُّنُوبِ بَلْ بِمَا یَرَوْنَهُ هُمْ مِنْ الذُّنُوبِ وَاسْتَحَلُّوا دِمَاءَ أَهْلِ الْقِبْلَةِ بِذَلِكَ فَكَانُوا كَمَا نَعَتَهُمْ النَّبِیُّ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ " یَقْتُلُونَ أَهْلَ الْإِسْلَامِ وَیَدْعُونَ أَهْلَ الْأَوْثَانِ " وَكَفَّرُوا عَلِیَّ بْنَ أَبِی طَالِبٍ"[4] یعنی خوارج اولین گروهی بودند که اهل قبله را بخاطر گناهان و بلکه بخاطر چیزهایی که خود گناه می دانستند، تکفیرکردند و با آن ریختن خون مسلمانان را حلال دانستند همچنان که پیامبر(ص) خبر داده بود. آن ها اهل اسلام را می کشتند و مشرکین را باقی می گذاشتند و علی بن ابی طالب را کافر می دانستند.

 [1] . تاریخ طبری ، ج5 ، ص74  ، بلاذری ، انساب الاشراف ، ج2 ، ص355

[2] . ابو الفرج اصفهانی ، مقاتل الطالبیین ، ص72

[3] . انساب الاشراف ، ج3 ، ص183 و البدایه و النهایه ابن کثیر، ج8 ، ص176

[4] المفصل فی شرح من بدل , ج2 ، ص198


برچسب ها: شرک، شرک امام علی، شرک امام حسن، جهاد، بنی امیه،

تاریخ : چهارشنبه 22 آبان 1392 | 12:40 ب.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند