تبلیغات
شیعه چه می گوید ؟ - چگونه شیعه واقعی اهل بیت علیهم السلام باشیم؟

مردی از حضرت پیامبرصلی الله علیه و آله شنیده بود که تنها شیعیان اهل بیت علیهم السلام اهل بهشت اند، از این رو دغدغه داشت آیا او هم از شیعیان اهل بیت علیهم السلام است یا خیر ، پس همسرش را فرستاد نزد حضرت فاطمه سلام الله علیها تا بپرسد آیا او از شیعیان اهل بیت است یا خیر؟ همسر آن مرد نزد حضرت فاطمه سلام الله علیها رسید و سؤال شوهر خود را مطرح کرد. حضرت زهرا سلام الله علیها فرمود: به شوهرت بگو:

 إنْ‏ كُنْتَ‏ تَعْمَلُ‏ بِمَا أَمَرْنَاكَ وَ تَنْتَهِی عَمَّا زَجَرْنَاكَ عَنْهُ فَأَنْتَ مِنْ شِیعَتِنَا وَ إِلَّا فَلا

اگر تو به اوامر و دستور های ما عمل می کنی و از آنچه تو را منع می کنیم دوری می کنی، تو از شیعیان ما هستی و گرنه خیر.

همسر آن مرد آنچه را حضرت زهرا سلام الله علیها فرموده بود، برای شوهرش نقل کرد. آن مرد بسیار اندوهگین شد و بی تابی می کرد و می گفت: وای بر من ، چه کسی از گناه و خطا پاک است  من همیشه در جهنم خواهم بود ؛ چون هرکس شیعه اهل بیت علیهم السلام نباشد ، برای همیشه در جهنم خواهد بود.

همسر آن مرد دوباره خدمت حضرت زهرا سلام الله علیها شرفیاب شد و آنچه را که شوهرش گفته بود، برای حضرت زهرا بازگو کرد.

حضرت زهرا سلام الله علیها به زن فرمود: به شوهرت بگو آنگونه که او فکر می کند نیست. شیعیان ما از بهترین مردمان بهشت اند و اینگونه نیست که همه کسانی که ما را دوست دارند و با دوستان ما دوستی و با دشمنان ما دشمنی می کنند و با قلب و زبان شان به ما تسلیم اند، از شیعیان ما باشند وقتی با دستور های ما مخالفت می کنند و از نواهی ما و گناهان دوری نمی کنند ؛ اما با این حال این افراد در بهشت خواهند بود ولی زمانی که در  این دنیا با بلاها و گرفتاری ها پاک شوند یا در قیامت دچار گرفتاری و عذاب شوند یا در طبقه بالای جهنم مدتی عذاب شوند و[زمانی که با این عذاب ها پاک شدند] ما آن ها را بخاطر محبتی که به ما داشته اند، از جهنم نجات می بخشیم و در بهشت نزد خود می بریم.


برچسب ها: شیعیان، دوست داران، شیعه اهل بیت علیهم السلام، حضرت زهرا سلام الله علیها،

تاریخ : چهارشنبه 13 فروردین 1393 | 06:23 ب.ظ | نویسنده : حقگو | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند